Tuğba Nohutlu
Tuğba Nohutlu
Giriş Tarihi : 24-05-2019 12:14

ACCESS CONSCIOUSNESS VE ACCESS BARS (Bölüm-1)

Access Consciousness, insanlarda daha fazla bilince erişmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış prosesler ve araçlar setidir.

Access’e göre bilinç, her şeyi kapsar ve hiçbir şeyi yargılamaz. Bilinç tanımını biraz daha açmam gerekirse hayatımızın her anında kendimizi veya başka birini yargılamadan var olma halidir de diyebiliriz. Çünkü bilinçli olmak böyle bir şeydir. Her şeyi alıp kabul etsek ve hiçbir şeyi reddetmesek, yargısız alanda kalsak, oradan baksak etrafımıza hayatlarımız neye benzerdi? Böyle bir seçeneğimiz olduğunun farkına varabiliyor musunuz şu an? Belki de hayata böyle de bakabileceğimizi, böyle de bir olasılığımız olduğunu bilmiyordunuz. Bilmiyordunuz evet çünkü içinde bulunduğumuz bu realite bizleri kutuplaştırıyor ve yargılamayı öğretiyor. Şimdi fark ettiniz o halde, hala değişim gerçekleşebilir yani hiçbir şey için geç değil.

Access Consciousness, 1990 yılında Gary Douglas tarafından bulunmuştur. Access’in ortak yaratıcı olan Dr. Dain Heer ile birlikte geliştirilip bugüne kadar gelmiştir. Şu an 170’ten fazla ülkede mevcuttur ve geçtiğimiz 30 yıl içerisinde dünyanın her tarafından 30 binden fazla kişinin hayatlarını değiştirmeye katkıda bulunmuştur.  Seminerler, kitaplar, telekonferans serileri ve ses kayıtları ile tüm dünyada binlerce insana uyku, sağlık, ilişkiler, para, kilo, stres, kaygı, korku, fobi, depresyon gibi birçok alanda hayatlarını arzu ettikleri yönde değiştirmeleri için katkıda bulunmuştur.

Access Consciousness, arzuladığınız her şeyi yaratmak ve değiştirmek istediğiniz her şeyi değiştirmek için araçlar ve sorular sunar. Tüm bunlar sizi bildiğinizi bilmeniz için güçlendirir.

Access Consciousness sistemi, Gary Douglas’ın çok sıkıntılı bir döneminde sorduğu sorulara gelen farkındalıklarla ilk adımları atılmış olup bir arkadaşına yardım için gittiği bir seansta ise Access Bars adı verilen çalışmanın bilgilerinin gelmesiyle hayata geçmiştir.

Access Consciousness’ın önemli farklılıklarından biri onun tamamen soruda olmakla ilgili olmasıdır. Asla kendisinin, insanlara sorunlarıyla ilgili cevaplar verdiğini ve cevaplara sahip olduğunu iddia etmez. Sahip olduğu en güçlü şey sorulardır. ‘’Soru güçlendirir, cevaplar ise güçsüzleştirir.’’ cümlesi ile de bunun ne kadar değerli olduğunu vurgular. Çünkü sorular bunu deneyen herkese farkındalık kazandırıp alan açarlar.

Ve Access’te en önemli noktalardan birisi de sahip olduğu mantradır. Access’in mantrasının ne olduğunu merak edenleriniz için gelsin o zaman…

‘’HAYATIN TÜMÜ BİZE NEŞE, KOLAYLIK VE İHTİŞAMLA GELİR.’’

Access Consciousness sisteminin ilk önemli basamağı ise Access Bars’tır.

Access Bars, başınızda yer alan ve herhangi bir yaşam sürecinizde önemli olduğunu düşündüğünüz bütün düşüncelerinizi, fikirlerinizi, inançlarınızı, duygularınızı, önem verdiklerinizi ve davranışlarınızı depoladığınız 32 noktadır.

Bars noktalarının hayatınızdaki hangi alanlarla ilgili olduğunu gösteren para, kontrol, yaratıcılık, beden, neşe, hüzün, cinsellik, farkındalık, kontrol vs. gibi isimleri vardır. Ve bu noktalara seans sırasında hafifçe dokunulduğunda hayatınızda o alanla ilgili sıkıştırmış olduğunuz bütün duyguların, bakış açılarının, inançların, kararların, sonuçlandırmaların, tanımlamaların, düşüncelerin, hislerin biriktirmiş olduğu elektromanyetik yük boşaltılır. Buna aslında sizi sınırlayan, kısıtlayan tüm blokajların kaldırılması ve çözümlenmesi de diyebiliriz.

Access Bars bilgisayarın sabit diskinin çok dolduğunda verimli bir şekilde işlev gösterememesinden dolayı işinize yaramayan, gereksiz yere bilgisayarınızda yer kaplayan ve işlemlerinizi yavaşlatan dosyaları diskten silmek gibidir. İşte o zaman siz tam potansiyeliniz ve kapasitenizle hayatınızda değiştirmek istediğiniz, yaratmak istediğiniz her şeyi seçebilecek ve başarabilecek hale gelirsiniz.

Access Bars’ın bütün faydalarından bahsedeceğim ama ‘’İlk aklınıza gelen faydası olarak bize ne söylemek istersiniz?’’ diye sorsaydınız ben şunu derdim:  Konuşan geveze zihni susturuyor. Bu müthiş bir şey…

Bundan daha iyi nasıl olur?

Sürekli beynimizin içinde bizi eleştiren, yargılayan, bize hep olumsuz geçmiş anıları hatırlatan, gelecek için kaygılandıran, endişelendiren, korkutan, demotive eden, sürekli kendimizi ve başkalarını yargılama halinde kalmamıza kilitleyen bütün zihin konuşmalarını yerle bir ediyor.

Geçmişin pişmanlıklarından ve keşkelerinden sıyrılıp gelecek kaygılarını ve korkularını da temizleyip anda tam da yaşadığınız şu anda kalmanızı sağlıyor. Bundan daha muhteşem nasıl olur?

Yazımın ikinci bölümünde görüşmek üzere…

Hayat size neşe, kolaylık ve ihtişamla gelsin…

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 12 4
 • 2 Çaykur Rizespor 8 4
 • 3 Fenerbahçe 7 4
 • 4 Yukatel Denizlispor 7 4
 • 5 Galatasaray 7 4
 • 6 Gazişehir Gaziantep 7 4
 • 7 Yeni Malatyaspor 6 4
 • 8 Trabzonspor 6 4
 • 9 Konyaspor 6 4
 • 10 Sivasspor 5 4
 • 11 Antalyaspor 5 4
 • 12 MKE Ankaragücü 5 4
 • 13 Beşiktaş 4 4
 • 14 Medipol Başakşehir 4 4
 • 15 Kayserispor 2 4
 • 16 Göztepe 2 4
 • 17 Gençlerbirliği 1 4
 • 18 Kasımpaşa 1 4
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
NASIL DİYORSUNUZ, HAYATIN TADI VAR MI ?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA