Giriş Yap Kayıt Ol
Slimeyi Kim İcat Etti? | Tunçbilek Reklam
Slimeyi Kim İcat Etti?

Slime ilk olarak 1920 yılında bulunan bir madde olarak tarihe geçmiştir. Hermann Staudinger tarafından sentetik polimerlerle ilgili çalışmalar yapılırken ortaya çıkan bu kimyasal madde, yarı akışkan olması sayesinde birçok ürünün de bu maddeden örnek alınarak oluşturulduğu biliniyor. Slime Radio Festivali adı verilmiş olan festivalde kullanıldığı bilinen ve bu festivalde hem izleyenlerin hem de sahnedekilerin üzerine dökülen balçık benzeri bu madde, zaman içerisinde hızlı bir şekilde ilgi görmeye başlamıştır. Slimeyi kim icat etti? Bileşiklerine bakıldığı zaman, ortaya çıkabilecek madde rahatlıkla anlaşılabiliyor. Bu ürünün Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından bilinmesi ve oyuncak şeklinde kullanılmaya başlanması, uzun ömürlü bir oyuncağın da temelini oluşturuyor.

Büyük bir çoğunluğunda tutkal kullanılan ve balçık olarak tanımlanan bu madde, ele yapışmaması ve kolay bir şekilde yapılabilmesi nedeniyle ilgi görmeye devam ediyor. Slime aslında bir kişi tarafından değil, bir topluluk tarafından ortaya çıkan akım benzeri bu üründür. Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede her yaş grubundakiler tarafından eğlence için kullanılmaya devam ediyor.

Slime Nedir Nasıl Yapılır?

Slimeyi kim icat etti? Slime ilk olarak ortaya çıktığında ve festivaldeki binlerce kişinin üzerine döküldüğünde zararsız bir madde olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyordu. Bunun yanısıra herhangi bir yan etkisinin olmaması ve kötü kokmaması nedeniyle de sürekli olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çamur banyosu benzeri bir havuz ortamı hazırlanmış ve bu ortamda rodeo da dahil olmak üzere birbirinden farklı aktiviteler yapılmıştır. Yapılış amacında klasik çamura benzer bir yapının oluşturulması esas alınmış ve bileşikler buna bağlı olarak hazırlanmıştır.

Yapısında neler kullanılır?

Slimenin yapılabilmesi için bir kap içerisine tutkal, sim, deterjan, boraks ve guargam karışımıyla birlikte istediğiniz kadar slimeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Slimeyi kim icat etti? Rahatlıkla satın alabileceğiniz bileşikleri kısa bir süre karışıtırmanızın artından slimeniz hazırlanmış olacaktır.

59 kez görüntülendi. / 22-01-2019 tarihinde eklendi.