Giriş Yap Kayıt Ol
Protez Tırnak Nedir? | Tunçbilek Reklam
Protez Tırnak Nedir?

 Her geçen gün kişisel bakım ve güzellik alanında yenilikler çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de protez tırnak olmuştur. Protez tırnak, sağlıklı, estetik bir tırnak görünümü kazandıran kişiye özel bir uygulamadır. Protez tırnağın uygulanması oldukça kolaydır. Kişinin kendi tırnağı gibi görünür ve protez olduğu başkaları tarafından çok fazla anlaşılmaz.

 

 Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

 

            Protez tırnak, bireyin kendi tırnakları üstüne, bir koruyucu madde uygulandıktan sonra takılır. Bu uygulamadan dolayı kişinin gerçek tırnaklarına hiçbir zarar vermez. Aynı zamanda gerçek tırnağın nefes almasını engellemez. Tırnak üzerine oje, parlatıcı sürülebilir ve sürülen oje daha kalıcı bir hal alır. Yapıştırılan protez tırnağın, kişinin kendi tırnağı ile aynı seviyeye gelmesi ve estetik bir görüntü sağlanması için uygun bir şekilde törpülenir. Törpülenme işlemi bittikten sonra istenen protez tırnak çeşidine göre, tırnağın kalan kısımları da özel tırnak jeli ile kaplanır.

 

 Protez Tırnak Kimler İçin Uygundur?

 

            Protez tırnak, özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan ve bunu bırakamayan kişiler için çok uygundur. Tırnak yemeden dolayı ortaya çıkan kötü görüntünün yok olmasını sağlar. Aynı zamanda tırnak yeme alışkanlığının da bırakılmasına yardımcı olur. Tırnakları çok çabuk kırılan kişiler için de ideal bir uygulamadır. Tırnakları hassas olan kişiler, tırnak çatlaması sorunu olanlar için kolaylıkla uygulanabilir ve etkili bir yöntemdir. Bunun yanında, hiçbir tırnak problemi olmayan kişiler de, tırnaklarına estetik katmak amacıyla uygulamadan faydalanabilirler.

 

 Tırnak Protezini Kimler Kullanmamalıdır?

 

            Tırnak protezini, tırnaklarında ve ellerinde mantar rahatsızlığı olan kişilerin kullanması önerilmez. Bu durumda mantar rahatsızlığı tedavi edildikten sonra uygulama yapılabilir.

 

 Protez Tırnak Türleri Nelerdir?

 

 1. Akrilik tırnak; özel bir sıvı ve toz karışımı ile elde edilir. Kişinin tırnak ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir. Kalan kısımlar bu hazırlanan akrilik sıvı ile doldurulur.

 

 2. Jel tırnak; bu yöntemde tırnağa özel bir jel uygulanır. Kurutulup rötuş yapılır. Bu şekilde tırnağa bir şekil verilmiş olur. En kalıcı ve doğal görünen yöntemdir.

 

 3. Dipping tırnak; akrilik tırnağa benzerlik gösterir. Tek farkı mat ve kokusuz olmasıdır.

 

            Protez tırnaklar, istendiği zaman çıkarılabilir ve yenilenebilir. Protez tırnak kullanılırken, kimyasallardan özellikle uzak durulmalıdır. Şampuan dışında diğer kimyasal temizlik malzemeleri ile sık temas protez tırnağa zarar verebilir, bozulmasına neden olabilir. Protez tırnak çıkarılmak istendiği zaman mutlaka tırnağın yaptırıldığı yerden yardım alınmalıdır. Yanlış bir yöntemle çıkarılmaya çalışılan durumlarda tırnak zarar görebilir. Protez tırnaklar kendine özel sıvılarla çıkartılırlar.

57 kez görüntülendi. / 21-01-2019 tarihinde eklendi.