Giriş Yap Kayıt Ol
Evde Cilt Temizleme Önerileri | Tunçbilek Reklam
Evde Cilt Temizleme Önerileri

Cilt temizleme evde hem bitkiler ile birlikte hem de kimyasallar ile birlikte birçok farklı yöntem ile birlikte yapılır. Evde cilt temizleme önerileri içerisinde bitkilere ve doğal yöntemlere daha fazla ağırlık verilir. Kimyasalların cilt üzerinde oluşturabileceği yan etki nedeni ile kadınlar ve erkekler doğal yöntemleri daha çok tercih ediyor.

Cilt Temizleme Yöntemleri

Kil Kullanımı: Cilt temizliği işlemi için en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi kildir. Hem doğa üzerinden deniz kıyılarından kendiniz alabileceğiniz killeri hem de aktarlardan satılan killeri cildiniz üzerine uygulayarak oldukça parlak ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Kili cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin ardından yıkayın ve yüz kesesi ile cildinizi keseleyin.

Ayva Çekirdeği Kullanımı: Cilt temizliği için kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise ayva çekirdeğidir. 3 adet çekirdeği çay bardağının içerisine koyun ve yarısına kadar su doldurun. Üzerini kapatarak dolap içerisinde 15 gün bekletin. 15 gün sonrasında bu suyun jel olduğunu fark edeceksiniz. Jeli yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Ardından yıkayabilirsiniz ya da silebilirsiniz. Ayva çekirdeği hem temizletici hem de gerdirici etkiye sahiptir. Evde cilt temizleme önerleri içerisinde en çok kullanılanlar arasında yer alır.

Gül Suyu İle Silin: Ev içerisinde cilt temizliği için uygulanan bir diğer yöntem ise gül suyudur. Pamuk üzerine döktüğünüz gül suyu ile birlikte cildinizi yuvarlaklar çizerek temizleyin. Hem pamuğa hem de cildinize baktığınız zaman cilt temizliğini fark edebilirsiniz.

Cilt Temizlerken Dikkatli Olun

  • Evde cilt temizleme önerilerini direk yüzünüzde uygulamayın. İlk olarak alerjiniz yok ise bileğinizde deneyin.
  • Cilt temizliği için size verilen sürelerin üstünde beklemeyin. Cilt kızarıklarına neden olabilirsiniz.
  • Cildinizi temizlerken yumuşak ürünler kullanın. 

57 kez görüntülendi. / 21-01-2019 tarihinde eklendi.