Giriş Yap Kayıt Ol
Country Yaşama Dönmenin Yararları | Tunçbilek Reklam
Country Yaşama Dönmenin Yararları

Country yaşam tarzı rahatına düşkün sadelikten hoşlanan ve samimi ortamlarda kendini rahat ve huzurlu hissetmek için tercih edilen yaşam tarzıdır. Country kırsal yaşamda basit ve sade ama kullanışlı yaşam tarzını benimsemektir. Country tarzı doğayla baş başa yaşamakta sayılabilir. Apartman dairesinde oturanlarda ufak dokunuşlarla tarzını country tarza uygun olacak şekilde ayarlayabilir.

Rahat yaşamayı hayal eden, abartıdan uzak yaşam hayali kuranlar için küçük detayları değiştirerek hayaline kavuşabilirler. Country Yaşama Dönmenin Yararları için geçmişi hatırlatan anneanne babanne evleri gibi ortamlar hazırlamak hiçte zor değil. Kış aylarında büyük bir minder üzerinde şömine başında keyif yapmak isteyenler evlerinde bu ortama kavuşabilir. Dantel örtüler sandıklardan çıkabilir ve kırlarda hissettirecek çiçek desenli döşemeler kullanılabilir. Vazolar için kır çiçeği konulabilir ve ev ortamında özlenilen yaşam tarzına kavuşulabilir. Huzur veren bir şekilde yaşamak ve dekorasyonunu da yaşam tarzını da bu şekilde ayarlamak için göze hitap edecek değişiklikler yapılabilir.

Country Tarz Yaratacak Bazı İpuçları

  • Country Yaşama Dönmenin Yararları için dekorasyonda renk seçimi için mat ve naturel tonlar kullanılmalıdır. Beyaz, Pudra pembesi, mavi, kahve ve siyah renklerde tercih yapılmalı ve canlı sıcak renklerden kaçınılmalıdır. Odak noktası oluşturacak kırmızı veya koyu renkte kullanılabilir.
  • Modern mobilya ve aksesuarlar kullanarak dekor yapmak yerine tercihlerde eski görüntüyü yansıtacak eskitme mobilyalar ve nostaljik aksesuarlar kullanılmalıdır. Ahşap mobilya rengi yerine yine ahşap ancak beyaz boyalı ahşaplar tercih edilmelidir.
  • Koltuklarda çiçek desenli, pamuklu ve keten kumaşlardan tercih yapılmalı ve sadece iki renkten oluşan desenler kullanılmalıdır.
  • Aydınlatma için ferforje ayaklı abajurlar ve ferforje avizeler kullanılmalıdır.
  • Aksesuar olarak mumlar, klasik tarz tablolar, antika eşyalar, çiçeklerden kır çiçekleri country ortam yaratacaktır.
  • El işi nakışlar, danteller gün yüzüne çıkmalı ve countr yaşam oluşturulmalı,
  • Perdeler yere kadar değil pencere hizasında el dokuma ve örgü perdelerle dekor yapılmalı,
  • Country Yaşama Dönmenin Yararları için halılar küçük olmalı ve kilim desenleri ya da kilimin kendisi kullanılmalıdır. Bütün ipuçları kullanılırken sade ve kalabalıktan uzak dekorasyona dikkat edilmelidir.   

60 kez görüntülendi. / 22-01-2019 tarihinde eklendi.